Automobilistički klub „MIHOVIL” Šibenik osnovan je i registriran kao športska
neprofitna udruga građana 2.studenog 2006. godine.

Klub od veljače 2007. godine pristupa i postaje punopravni član Hrvatskog auto i karting
saveza (HAKS-a) i saveza športskih udruga Šibensko-kninske županije .

Od pokretača, osnivača dvadeset i dva člana danas smo klub koji okuplja više od stotinu i deset članova.

Športskim aktivnostima klub započinje organizacijom auto utrke 1.Šibenski auto slalom 6.svibnja 2007. godine u Podsolarju i brdske auto utrke 1.Nagrada grada Skradina 23. rujna 2007. godine.

Iste godine 12 vozača kluba postižu značajne rezultate na natjecanjima Prvenstva Hrvatske i Prvenstva Dalmacije Regije Jug , u brdskim i slalomskim utrkama klub dobiva prvog vozača „Prvak države”. Postignutim izvanrednim rezultatima klub nagrađuje županijski savez športova priznanjem za izvanredan doprinos u razvoju športova Šibensko-kninske županije.

Snažnim športskim aktivnostima klub 2008. godine nastavlja uz pomoć sponzora : malih poduzetnika. Fiat Vaše auto d.o.o. . Gradskog poglavarstva grada Šibenika , Župana Šibensko-kninske županije , Ministarstva prometa, mora i infrastrukture organizira 2. Šibenski auto slalom 20.travnja 2008.godine bodovan za Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Dalmacije . 2.Nagradu grada Skradina 12.listopada 2008. godine, Pozivno regionalno prvenstvo, Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Dalmacije 1.Nagradu grada Šibenika 14. prosinca 2008. godine. Kup OSV-a ocjensko spretnosne vožnje.

Za organizirana natjecanja naš mladi klub dobiva visoke ocjene od HAKS-a. Riječi pohvale športskog direktora brdskih utrka za nas su najveće priznanje napisano u završnoj ocjeni: „Svi organizatori auto utrka trebaju se ugledati na AK MIHOVIL u pripremi staze za trkalište i organizacije cjelokupnog natjecanja/’

Ovogodišnjim natjecanjima 16 vozača kluba postiže zapažene rezultate na utrkama Prvenstva Hrvatske i Prvenstva Dalmacije u brdskim i slalomskim utrkama . Imamo „Prvaka Države” u slalomu , „Prvaka Dalmacije” u slalomu, „Prvaka Dalmacije” u brdu, a prvi put u županiji vozač kluba osvaja najviše priznanje HAKS-a ..Zlatni volan ” za treći uzastopni nas’iov Prvaka Države.

Postignutim uspjesima u dvije godine iznenadili smo dužnosnike Haks-a te nam izlaze u susret sa najpovoljnijim terminima za naša natjecanja u 2009. godini organiziramo 3. Šibenski auto slalom 08. i 09. kolovoza 2009. u Podsolarju na koje sudjeluje preko 110 vozača . Isto tako organiziramo 3.Nagradu grada Skradina 03. i 04. 10. 2009.brdsku auto utrku Međunarodno Regionalno Prvenstvo Europe i Hrvatske na koje se prijavljuje 84 vozača. Ovogodišnje natjecanja AK Mihovil organizirao je bez suorganizatora uz pomoć malih sponzora iz Šibenika i Skradina . Zbog poznate recesije Ministarstva mora, prometa i infrastrukture, školstva i športa ukinuli su u svojim programima potporu financiranja auto športa i klubova organizatora ovih natjecanja.

Ovogodišnju 2009. natjecateljsku sezonu klub podupire 12 mladih vozača koji se natječu za Prvenstvo Hrvatske i Prvenstvo Dalmacije u brdskim i slalomskim utrkama. Cilj nam je ove godine realizirati „Program sigurne športske vožnje”, organizacijom OSV natjecanja (ocjensko spretnosne vožnje)u općinama i gradovima Šibensko – kninske županije, okupiti što više mladih vozača i preuzeti brigu o njihovoj edukaciji na pravilno , sigurno ponašanje u cestovnom prometu , a više zainteresirane usmjeriti prema organiziranom natjecanju u auto športu.

HILL CLIMB MONSTERS- Skradin 2023.
Kontakt osoba Tomislav Juras +385 95 868 6919
Izdvojeni video